מה בא קודם – העיפרון או העט?

אמנם דומה לשאלה הנפוצה: מה בא קודם: התרנגולת או הביצה? השאלה מה בא קודם בין העיפרון והעט אינה שאלה אבולוציונית פיזיולוגית פילוסופית, אלא היא שאלה היסטורית גרידא. אבל ללא הנתונים ההיסטוריים בהישג יד, רובם היו מופתעים להמציא תשובה אסרטיבית. התשובה דומה לזו של שאלה נפוצה אחרת: מה הגיע קודם, המצית או גפרורים? ובדומה לשאלה הזו רובם נותנים תשובה שגויה בתשובה.

למרות שנראה כמו פיסת טכנולוגיה מודרנית יותר, המצית נוצר למעשה לפני גפרורים, ולכן ניתן להסיק שזה היה העט שאכן הומצא לפני העיפרון.

העט

מאז שאנשי מערות החלו לשרבט תאו על קירות המערות שלהם בבוץ ובאצבעותיהם, נגזר על האדם להמציא את העט. כבר לפני 4000 לפני הספירה אנשים התחילו להשתמש בעטים גולמיים עשויים מקשיות או נוצות טבולות בנוזל והיו בשימוש, בצורה או צורה כלשהי, ממש עד שנות ה-1800, אז הומצאו העטים ועטי הנובע הראשונים. הבירו המודרני הומצא על ידי מר בירו מהונגריה ב-1938.

העיפרון

היוונים והרומאים העתיקים הם שהשתמשו לראשונה בעופרת כדי לסמן קווים שאנשים יוכלו לכתוב עליהם עם עטים ובימי הביניים (המאה ה-15) אנשים השתמשו במקלות עופרת או כסף כדי ליצור סימנים על פפירוס (גרסה עתיקה של נייר). אבל היה זה גילוי הגרפיט בסוף המאה ה-17 שהציג את העיפרון כפי שאנו מכירים אותו. כמובן שזה היה כימאי, צרפתי בשם קונטה, שהמציא את התערובת הנכונה של גרפיט וחמר שהתאים בדיוק לכתיבה וזה היה אמריקאי בשם ויליאם מונרו, יצרן ארונות בשנות ה-1800, שהשתמש בכישורי עבודת העץ שלו. להמציא דרך לחתוך עץ בצורה מדויקת מספיק כדי ליצור משהו קרוב מאוד לעיפרון המודרני.

אפשר היה לחשוב שעם הופעתם של מחשבים ואביזרי מחשב כמו עכבר, אימייל ודברים כמו טכנולוגיית מסך מגע, זה יהיה רק ​​עניין של זמן עד שעטים ועפרונות ייתיישנו. אחרי הכל, כמות עצומה של דיו בימינו נכנסת למחסניות הזרקת דיו למדפסות.

אבל בעוד שחצי אחד של החברה מתקדם עם העידן הדיגיטלי שלהם, החצי השני מאושר לחלוטין להשתמש בעטים, עפרונות ונייר לכל התקשורת שלהם. האם הם בכלל יכולים להיות ההמצאה הגדולה ביותר אי פעם? איפה היינו בלעדיהם?

Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.