מהו ספר צביעה למבוגרים?

מבוא

בזמן כתיבת מאמר זה (אוגוסט 2015), רבע מעשרים הספרים הנמכרים ביותר של אמזון צובעים בספרים. אז מה זה ספר צביעה למבוגרים, ואיך זה שהם כרגע מעלים על סופרים בדיוניים מובילים עם מהדורות חדשות כמו אל ג’יימס ופולה הוקינס?

ספרי צביעה למבוגרים הם, פשוט מאוד, צביעה בספרים למבוגרים. כמו ספרי צביעה לילדים, הם מלאים באיורי מתאר המיועדים למילוי בעפרונות צבעוניים, טושים, עפרונות צבעוניים או כל אמצעי אחר שתרצו להשתמש בהם.

מה יש בצביעה של מבוגר בספר?

ההבדל העיקרי בין ספרי צבע של מבוגרים וילדים הוא שהגרסאות הבוגרות כוללות בדרך כלל פחות תמונות ועיצובים לצעירים. במקום גיבורי על, חיות אסם ודמויות טלוויזיה, צביעה למבוגרים בספרים מתמלאת לעתים קרובות יותר ב:

  • אלמנטים של עולם הטבע, כגון עצים, פרחים, עלים, גנים, בעלי חיים וחרקים;

  • עיצובים גיאומטריים;

  • דפוסים פסיכדליים;

  • דפוסי סוג ‚טפט‘ חוזרים על עצמם;

  • ערים ומבנים;

  • רישומים אנטומיים;

  • אלות, מלאכים ובלות ים;

  • מנדלות; ו

  • עיצובים קלטיים.

יש גם הרבה ספרים ספציפיים ל“נושא“, הכוללים נושאים מגוונים כגון מכוניות, עיצובי סטימפאנק ודפוסי ארט נובו.

למה הם כל כך פופולריים?

מאיירת סקוטית בשם יוהנה באספורד פרסמה ספר צביעה בשם גן סודי בשנת 2013, כולל דפים של רישומי דיו המאוירים יפה ביד. ה ניו יורק טיימס דיווח במרץ כי כוכבת פופ קוריאנית בשם קים קי-בום פרסמה תמונה באינסטגרם של ‚דפוס פרחוני בצבע עדין‘ מאת גן סודי. באותה תקופה, לקי-בום היו 1.8 מיליון עוקבים באינסטגרם. הפוסט הפך ויראלי ועזר להצית את הטירוף.

על פי הדיווחים, הצמיחה בפופולריות של הספרים קשורה רבות להרפיה של מבוגרים ולשחרור מתחים. מבוגרים רבים המשתמשים בספרים מדווחים כי הם מוצאים את האופי החוזר ונמוך במתח של צביעה מרגיע, מרגיע ודרך להורדת מתח הרחק מלחצי החיים והעבודה.

בין שאר היתרונות של צביעה למבוגרים בספרים, הם גם טוענים שהם נהנים לשחזר את הנוסטלגיה של הילדות על ידי עיסוק בפעילות השמורה בדרך כלל לילדים. זה מחזיר אנשים לתקופה פשוטה יותר, ויכול להיות גם דרך להורים להתחבר ולקשר עם ילדיהם על ידי ישיבה לצבוע איתם. כמובן, הורים רבים צובעים בשמחה ספרי ילדים במשך שנים, אך כעת יש להם אפשרויות שאינן מוגבלות לדורה הסיירת או בובספוג מכנסמרובע.

לסיכום, נראה כי צביעה למבוגרים היא זמן עבר הולך וגובר המאפשר למבוגרים להירגע ולהתנתק מהלחץ בחייהם, על ידי עיסוק בפעילות מעשית הכוללת מחויבות מינימלית ומקסימום נוסטלגיה.

Previous Post
Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.